Prečo chcieť fitpark?

Zdravý životný štýl predstavuje od začiatku 21. storočia  běžnú súčasť nášho každodenného života. Dá sa teda očakávať, že popri záujme o zabehnuté formy cvičenia, akými sú nesporne klasické fitness posilňovne, či telocvične, ale aj ďalšie alternatívne formy cvičenia ako napr. jóga, pilates, thai chi a iné, bude postupne rásť uvedomovanie si spoločnosti, aký dôležitý je pohyb na čerstvom vzduchu.

Cvičenie v exteriérových fitparkoch a na iriskách pre všetky generácie sa nestáva len módnym trendom ale už bežnou súčasťou ľudského života. Tak je to dnes už v mnohých vyspelých svetových kultúrach. Príkladom môže byť obľúbenosť outdoor fitness v krajinách na juhu Európy či v USA, najviac však ázijských krajinách, kde je pravidelné cvičenie na takýchto zariadeniach bežnou praxou a jedným zo základných pilierov tamojšieho života.

Aktivne starnutie vnímajme ako proces, ktorý začína už v skorej mladosti a ktorému je treba sa prispôsobiť. Nie však v dobe dôchodkového veku, ale už v prvopočiatkoch, kedy je schopnosť k ziskaniu kvalitných a správnych návykov vyššia a kedy je ľudské telo omnoho viac prispôsobené k pohybu. O tom, či a ako v tomto procese dôjdeme na druhý koniec, alebo či bude naša cesta predčasne ukončená, rozhodujeme do značnej miery sami, vedomo zvoleným zpôsobom života.

Pravidelný pohyb a starostlivosť o svoje telo ovplyvňuje duševnú a sociálnu pohodu. A práve takéto prepojenie se stáva elixírom nášho života. Jeden z dôvodov, prečo teda chcieť klasický fitpark, kombinujúcí vyžitie mládeže, dospelých, aj seniorov, je viac ako zrejmý: Zábava v kombinácii so športom, ktorú ocenia všetky generácie.

Vypočujte si rozhovor Slovenského rozhlasu s Petrom Ganoczym, riaditeľom spoločnosti Dextrade Žilina o budúcnosti fitparkov a značky COLMEX na Slovensku.

Seniori z okolia Zdic dostali vonkajšiu posilňovnu, rozhovor Petra Kološe z Českého rozhlasu s riaditeľkou Domova v Zahradách, Ivanou Rabochovou.
Prečo si nás vybrať

  • Viac ako 1011 realizácií
    Počtom realizácií sa radíme medzi najvýznamnejšie spoločnosti v Európskej únii.
  • Skúsenosti
    Vieme, ako vytvoriť fitness park, kam sa budú ľudia radi vracať.
  • Všetko skladom
    Všetky posilňovacie stroje dostupné v centrálnom sklade. Dnes objednáte, zajtra dodáme.


Chcete vlastný fitpark?

Radi Vám odpovieme na Vaše otázky. Vypracujeme nezáväznú kalkuláciu a projekt.

Zadať dopyt
Táto otázka slúži k overeniu, či sa nejedná o spam.